top of page

BungyPump - coś więcej niż kije

Nowy produkt w ofercie firmy RightWay – wprowadzamy do sprzedaży kije BungyPump !!!

Kije opracowane i wyprodukowane w Szwecji posiadają wbudowaną unikatową 20-centymetrową amortyzację, która daje opór za każdym razem gdy naciskamy na kij. Jest to tak naprawdę multifunckjonalny przyrząd treningowy, który znajduje zastosowanie zarówno w zajęciach in-door jak i out-door. W połączeniu np. z dyskami sensomotorycznymi kije dają nieskończoną ilość możliwości ćwiczeń wzmacniających, trenujących naszą siłę i równowagę. Kije są używane również w rehabilitacji.

Przy maszerowaniu z kijami BungyPump wzrasta spalanie kalorii o 77 % w porównaniu do spalania podczas zwykłego marszu. Wbudowana amortyzacja dodatkowo powoduje, że drgania spowodowane energicznym wbiciem kija w podłoże nie przenoszą się na nadgarstki, stawy łokciowe i ramienne. Podobnie, jak przy kijach do nordic walking, korzystanie z kijów wymaga odpowiedniej techniki, którą najlepiej poznać pod okiem instruktora.

Istnieje kilka różnych modeli o oporze od 4 do 10 kilogramów, tak aby każdy mógł dostosować je do swoich wymagań, możliwości i założonych efektów treningów.


bottom of page