II Walentynkowy Rajd Nordic Walking - relacja

Już po raz drugi spotkaliśmy się z fanami nordic walking podczas Walentynkowego Marszu. W niedzielę 10.02.2019 r. w miłosnym nastroju wyruszyliśmy na leśne ścieżki Lasu Mokrzańskiego. Wszyscy uczestnicy dostosowali się do tematyki i mieli czerwone, serduszkowe akcenty, a nawet byli przebrani – szczególnie wyróżniał się Amor.

Po rozgrzewce oraz instruktażu dotyczącym prawidłowej techniki nordic walking, uczestnicy wyruszyli w liczącą około 12 kilometrów trasę. Na pierwszym postoju, pierwsza seria ćwiczeń na dolną i górną część ciała. Nie był to koniec, ponieważ na kolejnym postoju, kontynuowaliśmy wzmacnianie, tym razem zakrokami oraz wznosami ramion. Po przejściu około 5 kilometrów doszliśmy do miejsca odpoczynku – parkingu leśnego, gdzie czekała na nas rozgrzewająca grochówka ufundowana przez organizatorów marszu. Następnie chętne osoby mogły usmażyć na przygotowanym ognisku kiełbaski.

Po wzmocnieniu przyszedł czas na spalenie kalorii podczas gier i zabaw. W pierwszej – przechodzenie pod kijem umieszczanym na coraz niższym poziomie – rywalizacja była zaciekła: finał rozegrał się pomiędzy Dorotą i Asią. Po wyrównanej walce, wykazując się niesamowitą elastycznością stawów, wygrała Dorota. Zwyciężczyni została nagrodzona pitnym miodem i przeszliśmy do rywalizacji grupowej. Po wyścigu, który odbył się przy akompaniamencie dopingu i śmiechu, zwycięska drużyna została nagrodzona, kubkami własnoręcznie przyozdobionymi przez właścicieli klubu. Ukoronowaniem konkursów był wybór najlepiej przebranej osoby. O pomoc w wyborze organizatorzy zwrócili się do uczestników. Poziom natężenia oklasków zdecydował o zwycięstwie Amora – Janusza, który otrzymał voucher na romantyczną kolację we wrocławskim Art Hotelu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe, dedykowane wydarzeniu, medale. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną i po zasłużonym rozciąganiu, każdy udał się w drogę powrotną.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za udział i wspólną dobrą zabawę!!!

Czekamy na Was  - podczas marszu z cyklu Cztery Pory Roku – Wiosna, ponownie zawitamy do Lasu Rędzińskiego!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Informujemy, iż od 1 czerwca 2021 nastąpi zmiana cen usług RightWay. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce CENNIK/CENNIK NORDIC WALKING. Nowy cennik zostanie Państwu wysłany w dniu 29.05.2021r