top of page

Jak zapobiegać żylakom nóg? Instytut Zdrowych Nóg, nordic walking i porady ekspertów.

10 maja 2015 na wrocławskiej Pergoli miała miejsce inauguracja trzeciej już edycji ogólnopolskiej akcji profilaktyki przewlekłej niewydolności żylnej. Instruktorzy RightWay mieli ogromną przyjemność współuczestniczyć w tym wydarzeniu. Wszyscy odwiedzający w tym dniu "Miasteczko Zdrowych Nóg" mogli skorzystać z bezpłatnych porad wielu ekspertów zgromadzonych przez organizatora, a byli to m.in. fizjoterapeuci, kosmetolodzy, instruktorzy nordic walking. Instruktorzy RightWay, Dorota Napora oraz Marcin Pluta, jak również Olek Wilanowski, zaprzyjaźniony z nami instruktor-szkoleniowiec, autor książki "Nordic Waking dla każdego", wspólnie z innymi ekspertami, starali się uświadomić i przekonać odwiedzających, jak ważne jest zapobieganie rozwojowi przewlekłych chorób żył kończyn dolnych.

Jest wiele osób, które pomimo pojawiających się dolegliwości, nie podejmuje działań nakierowanych na profilaktykę chorób nóg. A wystarczy tak niewiele ... wystarczy dostarczyć naszym nogom trochę ruchu, dawkę ćwiczeń, wystarczy nordic walking.

W ramach Instytutu Zdrowych Nóg na wrocławskiej Pergoli wspólnie z naszymi instruktorami i pod ich opieką można było spróbować marszu nordic walking, zbawiennego ruchu dla naszych kończyn i zdrowia ogólnego.

Instruktorzy udzielali porad z zakresu prawidłowej techniki marszu nordic walking, doboru odpowiednich kijów, stosownej odzieży, prezentowali i wspólnie z zainteresowanymi wykonywali podstawowe ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia aktywujące do pracy pompę mięśniowo- naczyniową kończyn dolnych. W czasie trwania akcji przeszliśmy 11 km "techniki". Poza nauką i poradami znalazł się również czas na zabawę, zabawę z kijami. Było bardzo intensywnie, były porady, były ćwiczenia, były marsze, a nawet biegi z kijami.

Więcej o całej akcji możecie przeczytać w gazecie FAKT, Gazecie Wyborczej bądź obejrzeć relację w TVP Wrocław w programie ZDROWIEJ z 15.05.2015

Pamiętajcie... lepiej zapobiegać, niż leczyć!


bottom of page