top of page

Konferencja i Gala "Nordic walking na receptę" - relacja

15.12.2018 roku w Gdańsku miała miejsce Konferencja podsumowująca projekt „Nordic Walking na receptę” pod patronatem kardiologa prof. dr hab. med. Grzegorza Raczaka, przy współudziale Akademii Zdrowia Santandera. Organizatorem akcji była Polska Federacja Nordic Walking. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji, gdzie zostało poruszone wiele ciekawych tematów związanych z aktywnością jaką jest nordic Walking, takich jak: czy systematyczna aktywność fizyczna wpływa na długowieczność, biochemiczne aspekty uprawiania nordic Walking, osteoporoza. Podczas konferencji miało miejsce również podpisanie umowy o współpracy pomiędzy federacjami z Rosji, Białorusi i Polski. Na zakończenie wszyscy instruktorzy i trenerzy prowadzący zajęcia w ramach „Nordic Walking na receptę” zostali uhonorowani pięknymi podziękowaniami za zaangażowanie w projekt (zdjęcie poniżej).

To nie był koniec atrakcji – wieczorem w restauracji świetnie zlokalizowanego obiektu Golden Tulip odbyła się Gala Nordic Walking. Po części oficjalnej, podczas której zasłużonym wręczono wyróżnienia, które nomen omen nazwyają się Nordicusy, przyszedł czas na zabawę przy muzyce do białego rana!


Bardzo dziękujemy organizatorom i sponsorom projektu za możliwość wzięcia w nim udziału oraz za wspaniałe podsumowanie całej akcji.

Mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku!!!

bottom of page