top of page

NARODOWY DZIEŃ SPORTU 3.10.2015 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Narodowego Dnia Sportu. Firma RightWay ze swojej strony przyłączyła się do tej ciekawej inicjatywy i zaprasza na bezpłatny Ogólnorozwojowy trening nordic walking do Parku Grabiszyńskiego już 3 października 2015 r. na godz. 9:00 rano. Zbiórka - na parkingu wzdłuż ul. Odkrywców. Zapisy - tylko na stronie: www.narodowydziensportu.pl.

                                                                         ***

Trzeciego października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl.

Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbyła się 26 października 2013 r. i objęła swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. W każdym z miast do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, OSiR-y, baseny i kluby sportowe, które jako Partnerzy akcji udostępnili swoje podwoje mieszkańcom. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób. „W drugiej edycji statystyki zostały podwojone. Liczymy na podobny sukces 3 października” – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę.  

Wrocław również świętuje III edycję Narodowego Dnia Sportu! W pierwszą sobotę października będzie można skorzystać z wielu treningów i wydarzeń sportowych, m.in. Fitness Club Active organizuje Maraton Fitness, Taneczny Klub Sportowy STARDANCE dla wszystkich, którzy chcą spróbować poruszać się przy dźwiękach muzyki i zarazić się pasja do tańca przygotował pokazy tańca i treningi tańca towarzyskiego standard oraz Latino. Centrum Sportowo-Rekreacyjne Krakowska 98 oferuje zajęcia judo - dla dzieci jak i dorosłych oraz zajęcia fitness. W klubach Fitness Academy mnóstwo zajęć do wyboru: Indoor Cycling, ABT, Body Workout, FA Pump, Cellu-Stop, Cross, Express Brzuch!Ale to nie wszystko! Zapisy ruszają już 15 września! Pełna lista wydarzeń znajduje się na stronie: www.narodowydziensportu.pl/miasta-partnerskie/wrocław/.

Głównym wydarzeniem będzie PIKNIK w ramach Narodowego Dnia Sportu, który odbędzie się na błoniach stadionu PGE Narodowego w godzinach 12-16, 3 października. Organizatorzy przygotowali prawie 100 animacji sportowych i rodzinnych, pokazy, warsztaty, zawody. Będzie można też wziąć udział w Narodowym Teście Sprawności.

Sportowcami prowadzącymi treningi podczas Narodowego Dnia Sportu są m.in. Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, Robert Mateusiak, polski badmintonista i olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, Paulina Bobak, polska biathlonistka, zawodniczka AZS AWF Katowice, medalistka Mistrzostw Polski seniorów, ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów, Albert Sosnowski - bokser wagi ciężkiej. Były mistrz świata organizacji WBF (2006-2007), mistrz Europy EBU (2009-2010), były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC.

***

Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt. We Wrocławiu projekt organizowany jest we współpracy z Biurem Sportu, Turystyki i Rekreacji, Urzędu Miejskiego Wrocławia. Lokalni patroni medialni: WROCŁAW NAD ODRĄ, TVP Wrocław, Akademickie Radio Luz.


bottom of page