top of page

Nordic Walking na receptę! ruszamy 8 maja!

Już 8 marca, we wtorek rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku pod nazwą „Nordic Walking na Receptę”. Instruktorzy RightWay s.c. mają zaszczyt uczestniczyć i prowadzić zajęcia nordic walking w ramach wydarzenia.

Zajęcia będą odbywać się regularnie w każdy wtorek o godzinie 17:00, przez 30 tygodni w ponad 100 miejscowościach, we wszystkich województwach.

Instruktorzy RightWay s.c.  poprowadzą zajęcia nordic walking we Wrocławiu w Parku Szczytnickim, w każdy wtorek o godz. 17.00

Miejsce spotkań: Parking samochodowy przy ul. Mickiewicza BEZPŁATNE zajęcia nordic walking poprowadzi kadra PFNW:

RightWay - Dorota Napora oraz Monika Świerad

(...) Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której kluczowym celem jest propagowanie wśród społeczeństwa ruchu i zdrowego trybu życia. Jej ambasadorami są Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska Santander Consumer Banku już 8 maja rozpocznie się kolejny cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów nordic walking. Dzięki dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki inicjatywie „Nordic Walking na Receptę”, akcja obejmie ponad 100 miejscowości na terenie całej Polski.

Wspólne treningi będą odbywać się cyklicznie, przez 30 tygodni, do 27 listopada. Nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń będą czuwać profesjonalni instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trenerzy będą prowadzić godzinne ćwiczenia, poprzedzone rozgrzewką w każdy wtorek o godzinie 17:00. Zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu. Może wziąć udział w nich każdy bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Wszystkie informacje na temat zajęć znajdują się również na stronie: https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia-2018/.

  W tym roku po raz pierwszy Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku połączyła siły z inicjatywą Nordic Walking na receptę, co pozwoliło nam znacznie rozszerzyć zasięg   w ubiegłym roku w ramach Akademii Zdrowia zajęcia odbyły się w 26 miejscowościach, natomiast teraz zorganizujemy je w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Podczas poprzedniej edycji inicjatywy ponad 5 tysięcy Polaków chwyciło za kije do nordic walking. Wspólnymi siłami przemaszerowali ponad 28 tys. kilometrów. W Finale Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku 2017 wzięło udział ponad pół tysiąca osób.

  Zwiększenie świadomości Polaków w zakresie promowania zdrowia jest naszym priorytetem. Zajęcia nordic walking to idealna ku temu okazja   Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Poprzednie edycje Akademii były bardzo popularne i bardzo nas cieszy, że zaangażowało się w nie tak wiele osób. Dlatego poszerzamy dostępność zajęć nordic walking, licząc na to, że skorzysta z nich jeszcze większa rzesza Polaków   dodaje.

Zajęcia w ramach Akademii Zdrowia Santandera to idealna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z kijkami. Uczestnicy podczas spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz dowiedzą się, jak należy dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Wykwalifikowani instruktorzy wskażą i skorygują najczęściej popełniane błędy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania techniki marszu zajęcia można dostosować do stopnia koordynacji i wydolności podopiecznych.

Nazwa projektu

"Nordic Walking na receptę" - patronat prof. nauk medycznych kardiolog Grzegorz Raczak, wsparta przez Akademię Zdrowia Santandera

Organizator

Polska Federacja Nordic Walking

Ambasadorzy akcji

– prof. GRZEGORZ RACZAK – wybitny kardiolog, inicjator akcji,

– JUSTYNA KOWALCZYK – współpraca i wsparcie projektu „Nordic Walking na receptę” wraz z Akademią Zdrowia Santandera,

– EDYTA KĘDZIERSKA – Trener fitness i Nordic Walking – Ambasadorka Dyscypliny – zdobywczyni nagrody Noridcusa za technikę, przyznawanej przez środowisko Nordic Walking,

– OLGIERD BOJKE – inicjator akcji, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking. 

Sponsorzy i partnerzy

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Santander Consumer Bank, Ziaja, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, firma Herkules 


bottom of page