Nordic Walking z instruktorem - rola instruktora podczas zajęć

Chcąc osiągnąć zamierzony cel, uzyskać spodziewane efekty z treningu nordic walking musimy chodzić prawidłową techniką marszu. Często mijamy na trasach naszych marszów osoby, które nieprawidłowo używają kijków.

Większości ludzi wydaję się, że nordic walking to nic nadzwyczajnego, wystarczą kijki, dresy i już, (...) przecież chodzić każdy potrafi! Otóż są w błędzie - techniki nordic walkingu trzeba się nauczyć, dlatego ważne są pierwsze kroki z instruktorem, który nauczy prawidłowej techniki nordic walkingu, pomoże dobrać kijki i ułoży trening odpowiedni do naszych możliwości i wieku.

Najważniejszym zadaniem instruktora jest nauczenie uczestników zajęć prawidłowej techniki. Jeden instruktor może poprowadzić zajęcia nordic walking maksymalnie z grupą 15 osób. Przy takiej liczbie uczestników jest on w stanie utrzymać odpowiednie tempo marszu, kontrolować technikę oraz samopoczucie ćwiczących. Treningi z instruktorem charakteryzuje odpowiednie tempo, rytm, ćwiczenia, rozgrzewka oraz ćwiczenia rozciągające, które samemu trudno sobie narzucić i czego właśnie nie robią osoby ćwiczące samodzielnie. Należy również podkreślić, że zajęcia nordic walking i fitness z instruktorem, w grupie, mobilizują i uczestnicy potrafią dać z siebie więcej niż gdyby chodzili, ćwiczyli sami. Z punktu widzenia instruktora NW & fitness, treningi nordic walking w odróżnieniu od zajęć na sali, dają możliwość indywidualnego podejścia instruktora do każdego z uczestników podczas zajęć. Instruktor ma możliwość i czas na rozmowę z każdym ćwiczącym, może korygować czy chwalić technikę.

Na zajęciach nordic walking w RightWay opiekę nad ćwiczącymi sprawują dwaj instruktorzy, którzy dzielą grupę na podstawową i zaawansowaną dostosowując ćwiczenia i tempo marszu do umiejętności i wieku uczestników.

Dobry, dobrze wyszkolony instruktor swoją kondycją, techniką, sposobem życia daje przykład swoim klientom. Zaraża zamiłowaniem do aktywności ruchowej.

Techniki marszu nordic walking naucz się pod okiem instruktora i ćwicz w grupie, a szybko zauważysz efekty swojej pracy, ćwiczeń.

Zapraszamy na zajęcia nordic walking dla początkujących i zaawansowanych organizowane przez RightWay. Nasi instruktorzy zaopiekują się każdym z Was. Łączymy profesjonalizm z indywidualnym podejściem do klienta, któremu pomagamy odnaleźć własny rytm i harmonię, tak aby każdy się czuł komfortowo i wyjątkowo.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Informujemy, iż od 1 czerwca 2021 nastąpi zmiana cen usług RightWay. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce CENNIK/CENNIK NORDIC WALKING. Nowy cennik zostanie Państwu wysłany w dniu 29.05.2021r