Pierwsi trenerzy BungyPump na terenie Wrocławia.

Wrocław ma pierwszych trenerów BungyPum!

Jest nam miło zakomunikować, że instruktorzy RightWay Wrocław Monika Świerad oraz Dorota Napora uzyskały tytuł instruktora i TRENERA BungyPump.

(...) jesteśmy zachwycone kijami BungyPump, które wykazują się jeszcze większą skutecznością treningu w stosunku do tradycyjnych kijków nordic walking. Już wkrótce rozpoczniemy mulifunkcjonalne treningi BungyPump.

Troszkę o samych kijach BungyPump /źródło: http://www.bungy-pump.pl

(...) Kije treningowe BungyPump mają około 20-centymetrową amortyzację.

Istnieje kilka różnych modeli o oporze pomiędzy 4 i 10 kg.

Chodząc z kijami BungyPump stracimy więcej kalorii w tym samym czasie w porównaniu do normalnego chodzenia i chodzenia z tradycyjnymi kijkami.Tyle samo kalorii, z BungyPump spalimy w 60 minut, co przy zwykłym chodzeniu w 90 minut.

Wypowiedź Prezesa PFNW /źródło: http://www.bungy-pump.pl

(...) Nadchodzi epokowa zmiana w powszechnym sporcie, jakim jest chodzenie z kijami. Nowoczesne kije Bungy Pump wymyślone i wyprodukowane w Szwecji, stały się naturalnym rozwinięciem idei Nordic Walking. Polska Federacja Nordic Walking jako pierwsza w świecie wprowadza metodykę nauczania chodzenia z kijami Bungy Pump do swojego arsenału metod szkoleniowych. Bungy Pump został oficjalnie wprowadzony do PFNW podczas czerwcowej konwencji i Pucharu Polski w Grudziądzu. Podczas zawodów PP w Trzebnicy zwycięzcy pierwszy raz w historii zawodów otrzymali nagrody w postaci kijków Bungy Pump. Zawodnicy oraz naukowcy związani z PFNW testują kijki Bungy Pump. Wyniki ich pracy oraz spostrzeżenia będą sukcesywnie publikowane na stronach internetowych oraz na nowych szkoleniach dla przyszłych instruktorów i trenerów.

Bungy Pump wymuszają poprzez swoją konstrukcję konieczność prawidłowego osadzenia kija oraz prawidłowego odbicia. Nadto bardzo zwiększają wysiłek trenującego.

Polska Federacja Nordic Walking rekomenduje kije Bungy Pump do treningu indywidualnego, zajęć grupowych, rehabilitacji oraz zawodów sportowych.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie