top of page

Prowadź zdrowy styl życia z RightWay! Relacja z treningu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Laurki, kwiaty, czekoladki ... to zazwyczaj prezenty którymi obdarowujemy 21 i 22 stycznia nasze babcie i dziadków, życząc im zdrowia i 100-stu lat życia. Wśród tych prezentów zdarzają się również "aktywne prezenty", takie jak zajęcia nordic walking. To aktywność ruchowa dla różnych grup wiekowych, o różnej sprawności fizycznej i coraz bardziej popularna wśród Polaków. Z kijami wędrują i młodzi i starsi. Najważniejsze jednak, że duża grupa uprawiających ten rodzaj aktywności ruchowej na świeżym powietrzu dojrzała do faktu, iż nie wystarczy zakupić kije i wyjść z nimi w teren - żeby czerpać korzyści z tego rodzaju marszu należy nauczyć się prawidłowej techniki i używać odpowiednich kijów, kijów zaprojektowanych specjalnie do marszu nordic walking. A najlepiej to zrobić udając się na zajęcia z instruktorem.

Wczoraj, do klubu RightWay na regularne zajęcia nordic walking, odbywające się w parku Południowym, poza stałymi uczestnikami, dołączyli również "babcie i dziadkowie". W cudzysłowie, bo nie wyglądali na babcie i dziadków, to była młoda ekipa, pełni energii i humoru, nastawieni na wysiłek i naukę! Po krótkim wstępie opowiadającym o marszu nordic walking, kijach, stroju i zasadach bezpieczeństwa podczas zajęć wspólnie rozpoczęliśmy rozgrzewkę, aby następnie przystąpić do ćwiczeń wprowadzających do nauki techniki marszu nordic walking. W tym czasie stali uczestnicy zajęć pod opieką drugiego instruktora doskonali w marszu technikę.

Nie mogło również zabraknąć ćwiczeń ogólnorozwojowych, ćwiczeń na różne partie mięśni. Tym razem popracowaliśmy nad ramionami, mięśniem prostym brzucha. Był również i marsz w parku - wszyscy dumnie przewędrowali "małą pętlę". A całość zakończyliśmy rozciąganiem i z "bananem" na ustach wróciliśmy do domów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia!

PROWADŹ ZDROWY STYL ŻYCIA Z RightWay!


bottom of page