top of page

RELACJA Z KONWENCJI NEW WALKING W KOLBUSZOWEJ 3-6 CZERWCA 2015 R.

Instruktorzy RightWay podczas minionego długiego weekendu brali udział w Konwencji New Walking, która odbywała się w Kolbuszowej w dniach 3-5 czerwca 2015 r. Braliśmy udział w trzech modułach: szkoleniu trenerów BungyPump, szkoleniu sędziowskim oraz Konferencji New Walking.  Przedmiotem konferencji było przedstawienie najnowszych rozwiązań dotyczących nauki i doskonalenia Nordic Walking. Autorem i pomysłodawcą innowacji w NW pod nazwą New Walking jest Prezes Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierd Bojke. Pośród zagadnień poruszanych podczas Konwencji w Kolbuszowej znalazły się następujące tematy:

Nowe trendy w szkoleniu Nordic Walking czyli założenia New WalkingKije BungyPump jako kije pomocnicze w doskonaleniu techniki Nordic WalkingTrening funkcjonalny „B-oh”Trening z wykorzystaniem Smoovie, ProXWalker – ćwiczenia uzupełniające w Nordic WalkingSystem Spiral Mięśniowych – zastosowanie w Nordic WalkingWpływ treningu Nordic Walking oraz treningu z kijami BungyPump na poziom sprawności u kobiet w wieku 60+.

Konwencja nie ograniczyła się tylko do zajęć teoretycznych. Podczas zajęć praktycznych mogliśmy spróbować ćwiczeń nie tylko z takimi urządzeniami jak Smoovie, Raktor czy ProXWalker ale również z kijami BungyPump w połączeniu z dyskami sensomotorycznymi (trening funkcjonalny „B-oh”).  Natomiast zaproszeni doktorzy fizjoterapii z Wrocławia zapoznali nas z podstawowymi ćwiczeniami mającymi na celu przywrócenie funkcji spirali mięśniowych.

Udział w Konwencji był bardzo intensywny, ciekawy, stymulujący i owocny.

Doskonalimy się dla Was !!!

Wkrótce nowości w naszej ofercie !!!


bottom of page