top of page

Relacja z Letniego Rajdu Nordic Walking - 4 Pory Roku - lato w Lesie Osobowickim

Niedziela zapowiadała się deszczowo, ale dla RightWay zawsze trafia się tzw. okno pogodowe i oto letnia pogoda towarzyszyła sympatykom marszu z kijkami, którzy w ostatnią niedzielę, 7.07 wzięli udział w I edycji Letniego Rajdu Nordic Walking organizowanego przez RightWay Centrum Treningowe z Wrocławia.

Trasę rajdu, liczącą ok. 11 km, wytyczono leśnymi ścieżkami Lasu Osobowickiego we Wrocławiu, które o tej porze roku zachwycają soczystą zielenią, dają schronienie przed palącym słońcem.
Organizatorów rajdu ucieszyła ilość uczestników, bo jest to miły dowód na to, iż cieszą się one sporym zainteresowaniem oraz popularnością. W tej edycji rajdu wzięli udział np. zawodnicy z Brzegu, Wałbrzycha, Oławy, Wrocławia i innych okolicznych miejscowości.

  W programie rajdu nie zabrakło wspólnej rozgrzewki, jak również instruktażu prawidłowej techniki NW zaprezentowanej przez instruktorkę, trenerkę i sędziego NW Dorotę Naporę oraz rozciągania.

Na trasie rajdu miały miejsce dwie przerwy na ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Pierwsza przerwa i ćwiczenia na triceps, biceps miała miejsce na Wzgórzu Kaplicznym, kolejna przy wiacie piknikowe, przed Wzgórzem Strzelców Szwedzkich.  Były konkursy, jak "długa deska"!

Walka była zacięta, ale zwycięzca może być tylko jeden i okazała się nim kobieta - Dorota Kołodziej! Gratulujemy!

Poza nagrodą w konkursie na "długą deskę", którym był koc piknikowy Mountain Warehoused nagrodziliśmy pracę konkursową na hasło o RightWay - wygrała Justyna, która została nagrodzona Super głośnikiem bezprzewodowym HUAWEI bluetooth 4.0.
Każdy z uczestników rajdu wziął udział w losowaniu atrakcyjnych nagród - m.in. książek wrocławskiego autora Marka Krajewskiego oraz sprzętu turystycznego Mountain Warehoused https://www.mountainwarehouse.com/pl/.

Na mecie Nordic Walkerzy zostali uhonorowani pamiątkowym medalem i mogli skosztować samodzielnie upieczonych kiełbasek.
Rajd okazał się wspaniałą zabawą dla całych rodzin. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda, a dobra organizacja przejawiająca się w dbałości o każdy szczegół została doceniona przez uczestników rajdu, za to bardzo serdecznie dziękujemy. Rajd służył integracji ludzi, dla których liczy się dbałość i troska o zdrowie, dobrą formę i kondycję.

Taka właśnie idea przyświeca RightWay Centrum Treningowe, czyli Dorocie, Monice, Arkowi oraz pozostałemu zespołowi instruktorów i pracowników RW.

Zgodnie z obietnicą daną uczestnikom Rajdu Nordic Walking, organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich do udziału w 3 Jesiennym Rajdzie Nordic Walking oraz treningu wyjazdowym w ramach Cyklu Korony Sudetów - Ślęża. Szczegóły niebawem na stronie www.rightway.com.pl i profilu FB https://www.facebook.com/rightway.wroclaw/.

bottom of page