top of page

Ruszyły zapisy na szkolenie i warsztaty INSTRUKTOR NORDIC WALKING

ZAPRASZAMY NA

SZKOLENIE: INSTRUKTOR NORDIC WALKING

połączone z warsztatami metodycznymi: „Nordic walking – marsz po zdrowie”

22 i 23 października 2016, WROCŁAW

Wrocławskie Centrum Sportowe RightWay s.c. jest organizatorem szkolenia i warsztatów metodycznych, które mają na celu  zapoznanie uczestników z nowoczesną formą aktywności ruchowej, jaką jest nordic walking. Zarówno szkolenie jak i warsztaty skierowane są do wszystkich osób, którzy chcą poznać tę formę rekreacji oraz zdobyć podstawową wiedzę o tej dyscyplinie i nabyć praktyczne umiejętności poruszania się z kijkami. Terminy: 22 i 23 października 2016 r. (sobota i niedziela)

Planowany czas trwania zajęć: od godziny 9.00 do 15.00.

 Sobota, rozpoczęcie szkolenia o godzinie 9.00. zakończenie około 15.00  Niedziela, rozpoczęcie o godzinie 9.00 zakończenie szkolenia około 14.00.

Miejsce: Mała sala szkoleniowa w Hotelu Orbita, przy Hali Orbita ul. Wejherowska 34.

Dojazd z centrum komunikacją miejską: przystanek przy ul. Legnickiej: tramwaje: 3, 10, 22, 31, 32 autobusy: 103, 122, 403, E,

przystanek przy ul. Wejherowskiej: autobusy: 126, 127, 128, 135, 435, C

Strona internetowa obiektu: www.orbita.pl W hotelu istnieje możliwość rezerwacji noclegu we własnym zakresie.

Cel zajęć:

zapoznanie uczestników z walorami zdrowotnymi, jakie niesie ze sobą systematyczne uprawianie nordic walking,zapoznanie uczestników z zasadami prowadzenia zajęć,zapoznanie uczestników z metodyką nauczania techniki marszu z kijkami,wskazanie możliwości zastosowania nordic walkingu na lekcjach wf.

SOBOTA 22.10.2016 Program szkolenia

Powitanie kursantów, rozdanie materiałów szkoleniowych, wypełnienie formularzy zgłoszeniowych, zebranie dokumentów.

Wykład teoretyczny obejmujący pełen zakres informacji o nordic walking około 2 h.Zajęcia praktyczne:prawidłowy dobór kijów i długości kijków;ćwiczenia rozgrzewające i integracyjne z kijkami;nauka prawidłowej techniki: podstawowa -rekreacyjna, zaawansowana- fitnessowa, sportowa;metodyka nauczania,ćwiczenia nauczające,ćwiczenia koordynacyjne,ćwiczenia doskonalące i rozciągające;

około godziny 14.00 przerwa regeneracyjna,

doskonalenie techniki marszu kursantów;nagranie techniki marszu kursantów kamerą cyfrową i analiza.podsumowanie wiedzy z całego dnia.

NIEDZIELA 23.10.2016 Program warsztatów metodycznych „Nordic walking – marsz dla zdrowia"

Spotkanie uczestników o godzinie 9.00.

Powtórzenie i utrwalenie  ćwiczeń z pierwszego dnia szkoleniaĆwiczenia doskonalące technikę fitnessową i sportową.Elementy intensywnego treningu nordic walking: bieg z kijkami, wchodzenie i schodzenie po zboczu,Ćwiczenia siłowe z kijkami nordic walking.

Około godziny 12.00 przerwa regeneracyjna.

Ćwiczenia rozciągające z kijkami nordic walking.Doskonalenie techniki marszu kursantów.Marsz około 5 km.Analiza techniki każdego uczestnika.Zakończenie i rozdanie certyfikatów.

Koszt szkolenia i warsztatów: 350 zł Prowadzący: Ceryfikowani instruktorzy PFNW, IFAA, sędziowie NW PFNW Dorota Napora & Monika Świerad

Terminy zgłoszeń: do 12 października  2016 r.

Aby uczestniczyć w szkoleniu i warsztatach, konieczne jest:

1.Przygotowanie organizmu do wysiłku fizycznego oraz brak przeciwwskazań zdrowotnych.

2. Zapoznanie się i zaakceptowanie programu szkolenia i warsztatów

3. Dokonanie zgłoszenia mejlowego do organizatora.

4. Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu i warsztatach poprzez dokonanie wpłaty w wysokości 100 zł lub całej kwoty 350 zł na poniższe konto, najpóźniej do 12 października 2016.

RightWay s.c. D.Napora M.Świerad ul. Budziszyńska 113/9, 54-436 Wrocław. Nr rachunku: 16 1140 2004 0000 3102 7444 8625 z dopiskiem „Szkolenie i warsztaty „Instruktor Nordic walking – marsz dla zdrowia".

Organizator warsztatów: RightWay s.c. , tel. kom. 661 990 220, 661 993 663

Osoby, które wpłacą zaliczkę pozostałą część kwoty będą mogły zapłacić w pierwszym dniu szkolenia. W przypadku innej formy płatności lub rezygnacji z udziału w kursie proszę o taką informację.

Osoby zainteresowane fakturą proszę również o podanie danych potrzebnych do wystawienia dokumentu.

Co należy zabrać? Na szkoleniu i warsztatach obowiązuje strój sportowy dostosowany do warunków atmosferycznych. Ponieważ zajęcia praktyczne będą odbywać się na powietrzu, proszę o zabranie odpowiedniego do panujących warunków pogodowych stroju: – stroju do ćwiczeń: koszulka, spodenki, ewentualnie dres; – obuwie sportowe. Proszę też o zabranie wody mineralnej.

Kije zapewnia organizator (oczywiście można zabrać własne). Na szkoleniu będzie możliwość zakupu kijków do nordic walking ze zniżką instruktorską.

ZAPRASZAMY


bottom of page