top of page

Sport to zdrowie. Nordic Walking ćwiczą 80 i 90-latkowie.

Nordic walking dla każdego! - to hasło wyraźnie wskazuje, że ten rodzaj aktywności ruchowej może uprawiać każdy, nie zależnie od wieku, poziomu sprawności fizycznej oraz stanu portfela. Wystarczą kije do nordic walkingu i chęci!

Oczywiście przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć sportowych zachęcamy do zasięgnięcia opinii lekarza, który oceni czy nasz obecny stan zdrowia zezwala na dany rodzaj ruchu.

W RightWay fitness&nordic walking, na naszych regularnych treningach nordic walking spotykają się osoby w różnym wieku, z różnymi problemami zdrowotnymi. Są uczestnicy, dla których ten rodzaj aktywności jest jedyny jaki mogą wykonywać. Ćwiczą z nami chorzy na cukrzycę typu I i II, są osoby po operacjach serca, stawów, kręgosłupa, osoby które chcą wymodelować sylwetkę, spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, obniżyć ciśnienie, itd. Wymieniać można wiele, ale tym razem o wiek uczestników nam chodzi. Jak się okazuje można ćwiczyć również mając 90 lat, tak jak p. Aleksandra Durlik z Łodzi, która nie tak dawno świętowała na kijkach swoje urodziny.

My również, już wkrótce będziemy świętować jubileusz 80 urodzin jednej z uczestniczek naszych regularnych zajęć nordic walking w parku Szczytnickim, p.Ani Bubień. Podobnie jak p. Aleksandra Durlik z Łodzi, p. Ania ćwiczy z nami na treningach nordic walking od ponad roku i należy podkreślić, że niejedna młoda uczestniczka zajęć zazdrości Ani kondycji, pogody ducha, wewnętrznej siły i figury. Trafiła do nas wspólnie z siostrą Bogusią i wytrwale wspólnie maszerują z nami po wrocławskich parkach. Pani Ania ćwiczy z nami raz w tygodniu przez 90 min. Siostra p. Ani regularnie trenuje dwa razy w tygodniu. Nordic walking jest sportem towarzyskim, podczas zajęć poza wykonywaniem ćwiczeń ogólnorozwojowych, nauką i doskonaleniem techniki marszu uczestnicy wymieniają się przepisami kulinarnymi, wszelkiego rodzaju poradami, wspólnie wyjeżdzamy na wycieczki.

A już dziś, w oczekiwaniu na 80 jubileusz urodzin Ani życzymy Jej dużo zdrowia, sił

i wewnętrznej pogody ducha.


bottom of page