Szkolenie Instruktora NW PFNW - Gdańsk. KONWENCJA NEW WALKING - KOLBUSZOWA 2015

Jak wiecie, bywamy na konwencjach fitness, bywamy również na konwencjach nordic walking.Nadarza się kolejna okazja, otóż, przed zawodami Pucharu Europy/Pucharu Polski w Kolbuszowej odbędzie się Konwencja New Walking Polskiej Federacji Nordic Walking. Organizator, tj. Polska Federacja Nordic Walking (PFNW) podzieliła dni konwencji na poszczególne moduły tak, aby każdy  znalazł coś dla siebie.Z pewnością Konwecja New Walking będzie innowacyjną i niezwykle przyjazną formą nauczania i uruchamiania obręczy barkowej podczas marszu. Dzięki ekspertom PFNW zostaną zaprezentowane również tajniki nauczania Nordic Walking, Bungy Pump oraz New Walking przy użyciu niekonwencjonalnego sprzętu.Konwencja odbędzie się w nowo wyremontowanym Centrum Konferencyjnym w ośrodku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu znajdującym się przy stadionie w Kolbuszowej.

W ubiegły zaś weekend, 20-22.03.2015 w Gdańsku, miało miejsce szkolenie instruktorów NW i BungyPump PFNW. To był bardzo intensywnie spędzony czas. W czasie wykładów omówione zostały następujące treści: (...)Podstawowe wiadomości dotyczące problematyki Nordic Walking (historia, cele i wartości treningu NW, charakterystyka sprzętu używanego w Nordic Walking.Wybrane zagadnienia teorii i metodyki treningu zdrowotnego.Podstawy organizacji plenerowych imprez sportowo-rekreacyjnych oraz grup ćwiczeniowych w różnym wieku.

a zajęcia praktyczne obejmowały (...)

Nauczanie podstawowych technik NW: poziom zdrowotny, poziom fitness, poziom sportowy. Zapoznanie z zasadami dotyczącymi właściwego doboru odpowiedniej techniki uwzględniając możliwości i ograniczenia trenujących. Wykorzystanie kijów w prowadzeniu: rozgrzewki, ćwiczeń siłowych, ćwiczeń koordynacyjnych, stretchingu i ćwiczeń rozluźniających oraz ćwiczeń w parach.Zastosowanie kijów w prowadzeniu gier i zabawa plenerowych oraz zapoznanie z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi pracy z mapą - marsz na orientację.Praktyczne wykorzystanie w procesie treningu technik audiowizualnych.Podstawy dotyczące programowania obciążeń w treningu Nordic Walking z szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w różnych grup wiekowych. Wykorzystanie w procesie treningu urządzeń typu sport-tester.Praktyczne wskazówki dotyczące organizacji oraz aktywne uczestnictwo w imprezie rekreacyjno-sportowej NW.Całość szkolenia przebiegała w sympatycznej atmosferze, tylko pogoda nie rozpieszczała kursantów. W pierwszy dzień wiosny zajęciom w terenie towarzyszył wiatr, deszcz, śnieg i grad, ale wszyscy dzielnie ćwiczyli i zdobyli Pachołek. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy trenerów - szkoleniowców.

WSPANIAŁE SZKOLENIE, WSPANIALI TRENERZY

grafika: fot. Beata Zarach


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Informujemy, iż od 1 czerwca 2021 nastąpi zmiana cen usług RightWay. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce CENNIK/CENNIK NORDIC WALKING. Nowy cennik zostanie Państwu wysłany w dniu 29.05.2021r