Trening wyjazdowy. KORONA SUDETÓW - Śnieżka 2.06.2019

02.06.2019 kontynuacja CYKLU MARSZY NW KORONA SUDETÓW POLSKICH - wejście/marsz NW na Śnieżkę 1603 m n.p.m.
Cel imprezy zdobycie Odznaki Turystycznej "Zdobywca Korony Sudetów Polskich". Celem odznaki jest zachęcenie do poznania gór, uprawiania turystyki i krajoznawstwa górskiego na terenie Sudetów Polskich • Popularyzacja Nordic Walking jako dyscypliny sportu i rekreacji, pomagającej zachować witalność i zdrowie w każdym wieku • Promocja walorów turystycznych Sudetów • Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia • integracja środowiska sympatyków Nordic Walking

PROGRAM WYJAZDU

Zbiórka: godz. 6.30 Wrocław,parking przy ul. Waligórskiego, ParkPołudniowy.

Planowany powrót godz. ok. 20.00

Długość trasy: cały dzień marszu wraz z przerwami pod chmurką, trasa wynosi ok. 20 km, istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia trasy.

Trasa: zróżnicowana, trudności wynikające z warunków pogodowych (np. błoto, śnieg, deszcz), istnieje możliwość wypożyczenie kijów do nordic walking.OPIS TRASY

zaczynamy spod parkingu w pobliżu Świątyni Wang; (osoby chętne mogą zwiedzić Świątynię Wang). Po ewentualnym zwiedzeniu świątyni kontynuujemy marsz szlakiem niebieskim. Szeroka, brukowana droga łagodnie pnie się pod górę. Po dwukilometrowym spacerze docieramy do rozdroża na Polanie, gdzie możemy odpocząć. W tym miejscu łączą się ze sobą między innymi trasa prowadząca nad Kotłem Wielkiego Stawu oraz żółty szlak na Pielgrzymy i Słonecznik.Po krótkiej regeneracji ruszamy dalej niebieskim szlakiem, mijając po drodze Domek Myśliwski. Trasa prowadzi nas aż do schroniska Samotnia, przy której warto na chwilę się zatrzymać i nacieszyć oczy malowniczym widokiem Małego Stawu oraz urwistych ścian Kotła Małego Stawu. Dalej szlak robi się nieco bardziej stromy, ale nie na długo. Po kilkunastu minutach dotrzemy do kolejnego schroniska – Strzechy Akademickiej. Tutaj zaplanowany jest nieco dłuższy postój i posiłek regeneracyjny. Po krótkim odpoczynku kontynuujemy wędrówkę niebieskim szlakiem, który łagodnie pnie się w górę. Trasa ta w pewnym momencie łączy się z czerwonym szlakiem, zwanym Drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej, prowadzącym od Hali Szrenickiej, aż do Przełęczy Okraj. Po około 1,5h drogi i pokonaniu 4 kilometrów docieramy do kolejnego przystanku – Domu Śląski położonego na Rozdrożu pod Śnieżką. Atakując szczyt mamy do wyboru mamy Drogę Jubileuszową, mającą 1,6 km długości, której pokonanie zajmuje około 45 minut (jest to trasa nieczynna zimą, ze względu na niebezpieczeństwo zejścia lawiny) lub trochę trudniejszy czarny szlak, zwany Zakosami, liczący 800 metrów, na pokonanie którego potrzeba około 35 minut. Decyzję podejmiemy wspólnie:) już tylko szczyt!
Ekwipunek: ubiór dostosowany do warunków pogodowych, preferowany ubiór trójwarstwowy, kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy, rękawiczki, obuwie górskie, trekkingowe, latarka czołowa, całodzienny prowiant, wysokoenergetyczne przekąski (batony zbożowo-bakaliowe, czekolada, suszone owoce), zapas napojów (co najmniej 2l), termos z ciepłym napojem, powerbank, naładowany telefon komórkowy, worek na śmieci. Dodatkowo: Pamiętajcie, że wybierając się na Śnieżkę koniecznie nalezy spakować do plecaka dodatkową ciepłą odzież. To wysoka góra o bardzo surowym klimacie. Nawet latem, gdy w Karpaczu panuje upał, na szczycie Śnieżki możemy porządnie zmarznąć, jako że temperatura jest tam o kilkanaście stopni niższa, a silny wiatr potęguje odczucie chłodu. Warto dodatkowo zabrać ze sobą nawet najprostsze raczki lub kolce na buty, ponieważ nawet w okresie wiosennym końcowy odcinek czarnego szlaku prawie zawsze pokryty jest warstwą lodu i przez to staje się bardzo niebezpieczny.


Ilość wolnych miejsc: bez ograniczeń Transport: samochodowy

Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/3468.html

Cena: opłaty za trening wyjazdowy wynoszą: osoba dorosła – 45 zł, dziecko do 12 roku życia – 30 zł, przy czym na jeden tydzień przed terminem wyjazdu na trening, opłaty wynoszą: osoba dorosła – 60 zł, dziecko do 12 roku życia – 40 zł.

Ewentualne wypożyczenie kijów do nordic walking 5 zł

Płatność na konto: 22 1140 2004 0000 3702 7857 4797 (dane do przelewu: RightWay s.c., w tytule Śnieżka, imię i nazwisko) lub gotówką podczas treningu.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej ilości uczestników (min. 10) i/lub bardzo złych warunków atmosferycznych. POSTANOWIENIA ORGANIZACYJNE Rejestracja/ Zapisy Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe wypełnienie Formularza Rejestrowego. Rejestracja odbywa się przez formularz internetowy na stronie http://elektronicznezapisy do dnia 30.05.2019, możliwość zapisu bezpośrednio na Marszu/Rajdzie nie gwarantuje medalu/certyfikatu.

Organizator nie zwraca opłaty startowej osobom, które nie ukończyły Marszu/Rajdu lub też nie wzięły udziału. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi. Organizator zastrzega możliwość braku pełnych świadczeń dla wpłat po 30.05.2019 Wpisowe Każdy zarejestrowany Uczestnik w ramach wpisowego otrzyma następujące świadczenia: - książeczkę  PTTK KORONA SUDETÓW

- opiekę instruktorów RW

- pamiątkowy medal/znaczek - dobrą zabawę i super atmosferę - posiłek regeneracyjny w schronisku.

Ubezpieczenie Organizator nie zapewnia żadnego ubezpieczenia na życie, zdrowotnego lub od odpowiedzialności cywilnej z tytułu choroby, wypadku, odniesienia obrażeń, poniesienia śmierci lub poniesienia jakichkolwiek strat bądź szkód, jakie mogą wystąpić w związku z obecnością i /lub uczestnictwem w Marsz/Rajdzie. W celu zakupienia dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia na Rajd proszę o kontakt z Organizatorami. O zmianach w Regulaminie Organizator będzie informował na stronie internetowej Marszu/Rajdu. Organizator rezerwuje sobie prawo do zmiany trasy, skrócenia lub odwołania Marszu/Rajdu w przypadku bardzo złych warunków pogodowych lub innych zewnętrznych czynników mogących zagrażać bezpieczeństwu uczestników bez prawa zwrotu wpisowego .Organizator zastrzega sobie prawo do wysyłania uczestnikom Marszu/Rajdu informacji handlowych i marketingowych od Organizatora, partnerów i sponsorów Marszu/Rajdu, a także do wewnętrznych potrzeb administracyjnych i analitycznych. Organizator zastrzega sobie, a także podmiotom z nim powiązanym, prawo do przeprowadzenia z każdym z uczestników wywiadów, robienia zdjęć i/lub filmowania, używania imion i nazwisk, wizerunku, głosu oraz innych materiałów związanych z uczestnictwem w Rajdzie na potrzeby reklamowe, promocyjne, a także możliwość ich wykorzystania w Internecie lub transmisjach radiowo- telewizyjnych oraz na wszelkie inne potrzeby komercyjne z prawem do ich modyfikowania. Organizator zastrzega sobie, a także podmiotom powiązanym prawo do nieodpłatnego wykorzystania wszelkich zdjęć, materiałów filmowych, wywiadów i nagrań przedstawiających Uczestników, które mogą być bezpłatnie umieszczane na wybranych nośnikach elektronicznych, katalogach oraz mediach: telewizja, radio, gazety, magazyny, strony internetowe na potrzeby reklamowe i promocyjne. Uczestnik oświadcza, że Organizator nie jest i nie będzie zobligowany do uiszczenia jakichkolwiek opłat związanych z działaniami opisanymi w niniejszym punkcie, udzielając tym samym nieograniczonej licencji na używanie wypowiedzi, swojego wizerunku, informacji bez powiadomienia w celu reklamy i promocji Marszu/Rajdu.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie