top of page

WANNADO! Wrocław i Akademia Zdrowia SANTANDER CONSUMER BANK


Wannado! To super akcja dzięki której, najmłodsi wraz z rodzicami mogą zapoznać się z ofertą zajęć sportowych różnych klubów sportowych.

Właśnie dziś, 9 września na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się Festiwal sportowy dla dzieci, Wannado. Na AWF zaprezentowało się kilkadziesiąt wrocławskich klubów sportowych ze swoją ofertą dyscyplin.

Przy namiocie Santander CONSUMER BANK nasi instruktorzy, instruktorzy Polskiej Federacji Nordic Walking zarażali pasją do nordic walking najmłodszych, jak również ich rodziców i opiekunów. Dzieci wykazywały się niesamowitą energią i chęcią nauki prawidłowej techniki marszu nordic walking, zaś rodzice i opiekunowie jednoznacznie stwierdzili, że to super dyscyplina i nie taka prosta w opanowaniu jak dotychczas sądzili! Nas natomiast bardzo cieszy, że mogliśmy pracować z tak zdolnymi uczniami i  mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na parkowych ścieżkach!

(...) Wannado to największy festiwal sportowy dla dzieci w Europie Środkowo-Wschodniej. To międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach przed siedmioma laty, na mapie polskiego sportu obecna od 2016 roku w ramach programu Unii Europejskiej „Bądź Aktywny”. Inicjatywa zakłada, że sport może pomóc dzieciom w rozwoju i mimo wielu, nie zawsze dobrych pokus współczesnego świata nadal może być alternatywą spędzania przez najmłodszych wolnego czasu. Może wzmacniać ich pewność siebie, budować umiejętności społeczne, a przede wszystkim poprawiać kondycję fizyczną i psychiczną. 

W 2017 roku festiwal odbędzie się w trzech miastach – dziś wydarzenie zostało zainaugurowane we Wrocławiu. Kolejne: 16 września w Katowicach, dzień później w Gdańsku.  W każdym z festiwalowych miast organizatorzy czekają od 11.00 do 17.00.

Wstęp wolny.

bottom of page