top of page

Wrocław naszemiasto: byli i napisali o dzisiejszych warsztatach Nordic Walking w Parku Grabiszyńskim

(…)Wrocław: Piękna pogoda, więc obudzili się amatorzy nordic walking (ZDJĘCIA) 2013-03-17, Aktualizacja: dzisiaj 15:55

Dobra pogoda dopisuje. We wrocławskich parkach spotkać można biegaczy, jak i całe rodziny na niedzielnych spacerach. W parku Grabiszyńskim można było dziś wypożyczyć kijki za darmo i wziąć udział w pokazowej lekcji nordic walking. Kolejny rozpoczął się dziś o godz. 15 w parku Zachodnim. Panie z firmy Right Way, która promuje nordic walking, urządzają spacery w różnych wrocławskich parkach co miesiąc.

- Podczas uprawiania nordic walking pracuje 90 procent mięśni, ale trzeba ruszać się w prawidłowy sposób. Zwykły spacer z kijkami to tylko odpychanie się od podłoża. Tymczasem trzeba wiedzieć jak ćwiczyć wszystkie partie mięśni, dobrze opanować technikę - mówi Dorota Napora, instruktor z Right Way.

Na dzisiejszym spacerze było kilka osób, ale prawdziwy fenomen dziewczyny z Right Way obserwują w parku Południowym. Tam na trasę wybiera się z nimi nawet 30 osób. Dziś jest szansa poprawić wynik frekwencji, o godz. 15 ruszył bieg w parku Zachodnim. Organizatorki zapewniają darmowe wypożyczenie kijków.

 Jarosław Jakubczak

Źródło: http://wroclaw.naszemiasto.pl

bottom of page