top of page

WROCŁAW ZROBIŁ RUCH - podsumowanie TYGODNIA RUCHU 2014

Poniżej zamieszczamy podsumowanie Tygodnia Ruchu, którego byliśmy partnerem.

"Tydzień Ruchu po raz szósty rozruszał wrocławian! Ponad 200 godzin sportu, liczne dyscypliny, profesjonalni instruktorzy, turniej siatkarski, a to wszystko dostępne za darmo. Od 29 września do 5 października Wrocław był najaktywniejszym miastem Polski! Tydzień Ruchu rozruszał niemal 4000 wrocławian.

Inauguracja była głośna i pełna ruchu. Po oficjalnym otwarciu przez Dyrektora Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego - Dorotę Feliks, rozpoczęła się Wielka Rozgrzewka Wrocławia. Podczas uroczystości obecni byli wrocławscy sportowcy, którzy są autorytetami dla młodych osób i żywym przykładem, no to, że sport to zdrowie. Szczególnie gromkimi brawami powitani zostali Paweł Rańda, medalista olimpijski w wioślarstwie oraz Łukasz Wójcik, mistrz świata w karate tradycyjnym w kumite drużynowym. Taniec Wrocławia, pokaz Drum's Alive, konkursy The World Games 2017 i wiele innych atrakcji gwarantowało najlepszą lekcję wuefu w nowym roku szkolnym!

Gdy część z zebranych opadła z sił, w namiocie na placu Nowy Targ rozpoczęły się zajęcia dla kolejnych aktywnych wrocławian. Przez pięć kolejnych dni, do południa Nowy Targ zamieniał się w szkolną salę sportową. Tutaj "Stop zwolnieniom z wuefu" nie był potrzebny! Zumba, samoobrona, sztuki walki, taniec - to wszystko rozruszało 400 uczniów z 14 wrocławskich szkół. Nowy Targ ruszał się przez 11 godzin dziennie, popołudniami odbywały się zajęcia dostępne dla każdego. Brak sportowego stroju nie był problemem, wygrywała chęć spróbowania swoich sił w jodze, naładowania baterii przy rytmach zumby lub spróbowania koordynacji ruchowej przy Drum's Alive. Gdy zapadał zmrok, namiot na Nowym Targu zamieniał się w największy parkiet w mieście. Jednak poza typowo dyskotekowymi rytmami, zabrzmiały również orientalne dźwięki do tańca brzucha, salsy, a temperaturę podniósł sexy dance.

W sobotę Nowy Targ zamienił się w rodzinne centrum sportu, tym razem wiele ćwiczeń odbyło się w wersji dla młodych. Pilates, czy rodzinna zumba to świetne zajęcia dla małych i dla dużych. Aktywny sposób spędzania czasu trzeba promować już od najwcześniejszych lat, a rodzice na tym również skorzystają!

Choć główne obchody Tygodnia Ruchu miały miejsce na pl. Nowy Targ, wrocławianie ruszali się też w innych częściach miasta. Poza turniejem siatkówki plażowej na Wyspie Piaskowej, odbyły się Sportowe Otrzęsiny Wrocławia. Przerwy między zajęciami w nowym roku akademickim wypełniły sportowe atrakcje na kampusie Akademii Wychowania Fizycznego, Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Ponadto sportowi partnerzy Tygodnia Ruchu organizowali otwarte zajęcia w swoich siedzibach, dzięki czemu Wrocław ruszał się od Psiego Pola po Bielany.

Finał Tygodnia Ruchu był bardzo emocjonujący ze względu na kończący się turniej siatkówki plażowej. Kibice oraz wszyscy chętni w międzyczasie mogli ruszać się przy badmintonie, tumballach, ringo, postrzelać z łuku, pograć w boule oraz spróbować swoich sił w slackline czy trickboardzie. Po uroczystym wręczeniu nagród dla szczęśliwych i zasłużonych zwycięzców turnieju siatkowego, odbył się bardzo dynamiczny pokaz Capoeiry oraz trening Zumby. W piknikowej atmosferze na Wyspie Piaskowej zakończyło się aktywne święto Wrocławia, a uczestnicy obiecali sobie, że ruch będzie obecny w ich życiu przez 365 dni w roku."

Galerię ze zdjęciami z Tygodnia Ruchu możecie znaleźć na: http://wcrs.wroclaw.pl/tydzienruchu.

Poniżej załączamy jedno ze zdjęć.

I...widzimy się oczywiście na Tygodniu Ruchu 2015 !!!


bottom of page