top of page

Wyjazd w Karkonosze, Śnieżne Kotły - wyjazdowy integracyjny trening 17.09.2017


Zachodnia część Karkonoszy często uważana jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych pasm górskich na terenie naszego kraju. Śnieżne Kotły stanowią rezerwat ścisły Karkonoskiego Parku Narodowego. To dwa kotły polodowcowe, położone pomiędzy Łabskim Sczytem i Wielkim Szyszakiem. Górna krawędź Śnieżnych Kotłów leży na wysokości 1490 metrów n.p.m., a dno na wysokości mniej więcej 1200 m n.p.m. - od północnej strony kotły zamknięte są wałem morenowym. Mały Kocioł Śnieżny położony jest po zachodniej stronie i jest głębszy, Wielki Kocioł natomiast położony na wschodzie ma wyższe, bardziej strome zbocza (do 120 metrów). Na dnie Wielkiego Kotła są dodatkowo Śnieżne Stawki - 2 płytkie oraz niewielkie zbiorniki o krystalicznie czystej wodzie.

Choć Śnieżne Kotły na ogół traktowane są jako całość w rzeczywistości mówimy o dwóch odrębnych karkonoskich osobliwościach. Mały Śnieżny Kocioł położony jest od strony zachodniej i ma długość mniej więcej 550 metrów, natomiast Wielki Śnieżny Kocioł zlokalizowany jest od wschodu i liczy sobie około 800 metrów długości. Już samo podziwianie monumentalnych kotłów dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Śnieżne Kotły są doskonałym przykładem krajobrazu alpejskiego w Karkonoszach - śnieg na dnie kotłów potrafi zalegać do połowy lata. Niezwykle ciekawa jest też miejscowa roślinność. W Śnieżnych Kotłach występuje skalnica śnieżna - gatunek endemiczny - jedyne miejsce w Europie Środkowej. Kolejny gatunek, który, w naszym kraju występuje jedynie tu i w Tatrach, to rozrzutka alpejska - rodzaj paproci, a jedyne na świecie stanowisko podgatunku tzw. bazaltowej skalnicy darniowej występuje tylko w Śnieżnych Kotłach. Poza tymi wyjątkowo rzadkimi gatunkami rosną tu gatunki flory alpejskiej oraz arktycznej, np: sasanka alpejska, wawrzynek wilczełyko, pierwiosnka maleńka, tojad mocny, modrzyk górski, róża alpejska, zimoziół północny (relikt epoki lodowcowej). Już 17.09.2017 r. zapraszamy na wyjazdowy integracyjny trening w Karkonosze. Przygotowaliśmy dla Was trasę rekreacyjną na Śnieżne Kotły o łącznej długości ok. 18 km.

Program wyjazdu: wyjazdowy trening nordic walking, trekking, idealny plener dla wielbicieli fotografii

Zbiórka: parking przy ul. Waligórskiego we Wrocławiu, Park Południowy, godz. 6.00. Planowany powrót godz. 20.00

Długość trasy: cały dzień marszu wraz z przerwami, ok. 18 km

Trasa: zróżnicowana, trudności wynikające z warunków pogodowych (błoto, oblodzenia, śnieg), istnieje możliwość wypożyczenie kijów do nordic walking

Ekwipunek: ubiór dostosowany do warunków pogodowych, obuwie górskie, trekkingowe, całodzienny prowiant  

Ilość wolnych miejsc: bez ograniczeń

Transport: samochodowy

Zapisy do 16.09.2017: Dorota Napora tel. 661 990 220, Monika Świerad tel. 661 993 663 oraz u instruktora na zajęciach

Cena: wpłata do 16 września 40 zł/os, dzieci do 12 roku życia 20 zł/os + koszty transportu (rozliczane w dniu wyjazdu ok. 30 zł)

W dniu wyjazdu płatność 50 zł/os, dzieci 30 zł/os. Ewentualne wypożyczenie kijów do nordic walking 5zł

Płatność na konto: 16 1140 2004 0000 3102 7444 8625 (dane do przelewu: RightWay s.c., w tytule Śnieżne Kotły 2017- imię i nazwisko) lub gotówką podczas treningu.

Wyciąg z Regulaminu uczestnictwa w treningu wyjazdowym: (...)

Opłata za udział w treningu wyjazdowym zawiera:opracowanie programu tj. miejsca zbiórki, trasy przejść, miejsca ćwiczeń i odpoczynku,  tematyki prelekcji i szkoleń, gier i zabaw integracyjnych, ewentualnych nagródkoordynację treningu wyjazdowego w trakcie jego trwania,udział w poszczególnych prelekcjach i szkoleniach.

Uczestnik każdorazowo sam pokrywa koszty dojazdu, wyżywienia, ewentualnych noclegów podczas treningu wyjazdowego, ubezpieczenia NNW oraz wszelkich dodatkowych atrakcji podczas poszczególnych treningów wyjazdowych (m.in. biletów wstępu, opłaty za wypożyczenie sprzętu).

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu treningu wyjazdowego z powodu niewystarczającej ilości uczestników (min. 10) i/lub złych warunków pogodowych. W zaistniałej sytuacji Organizator zobowiązuje się do zwrotu pełnej opłaty uiszczonej przez uczestnika za trening wyjazdowy.

Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w treningu wyjazdowym przez uczestnika. Pełna kwota zostanie zwrócona wyłącznie w sytuacji odwołania treningu przez Organizatora.

bottom of page