top of page

Wyjazdowy trening nordic walking w Góry Bystrzyckie - Jagodna 20.02.2021

Zaktualizowano: 29 sty 2021(…) Jagodna – góra w Sudetach Środkowych, w Górach Bystrzyckich. Góra zaliczana jest do Korony Gór Polski. Góra posiada dwa szczyty. Północny o wysokości 985 m n.p.m. i południowy o wysokości 977,2 m n.p.m.


Zapraszamy na wycieczkę krajoznawczą- wyjazdowy trening nordic walking w ramach cyklu KORONY SUDETÓW z RIGHTWAY, sobota 20.02.2021 r.

Serdecznie zapraszamy osoby lubiące podróże, zwiedzanie, chodzenie po górach i fajną zabawę, na naszą wycieczkę krajoznawczą - wyjazdowy trening nordic walking w Góry Bystrzyckie, która odbędzie się w terminie 20 lutego 2021.


W programie m.in. zdobycie szczytu Jagodna 977 m n.p.m., wejście na wieżę widokową; koszt wycieczki 50 zł, w cenie odznaka turystyczna Korony Sudetów z RightWay, książeczka Korony Sudetów (dla rozpoczynających przygodę) oraz opieka instruktorów NW - trening i organizacja. Uczestnicy są zobowiązani do zabrania z sobą suchego prowiantu i oczywiście dobrego humoru i uśmiechu.Program wyjazdu Zbiórka: uczestnicy z Wrocławia -parking przy ul. Waligórskiego we Wrocławiu, Park Południowy, godz. 7:30 Uczestnicy spoza Wrocławia - spotykamy się w Spalonej, godz. 9:45; dokładne miejsce zbiórki – parking przy Schronisku PTTK Jagodna. Planowany, orientacyjny powrót do Wrocławia ok godz. 18:00


Długość trasy: marsz wraz z przerwami pod chmurką w wyznaczonych miejscach do biwakowania, trasa wynosi 12 km. Marsz ma charakter rekreacyjny, bez pomiaru czasu, tempo dostosujemy do kondycji grupy.


Trasa: zróżnicowana, bez stromych podejść, trudności wynikające z warunków pogodowych (np. błoto, śnieg, deszcz), istnieje możliwość wypożyczenie kijów do nordic walking.

Spod Schroniska w Spalonej dojdziemy łatwym, niebieskim szlakiem na najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich Jagodna (977 m m.p.m.) Czeka tam na nas wspaniały widok i panorama Masywu Śnieżnika położonego po wschodniej stronie Ziemi Kłodzkiej.


Ekwipunek: ubiór dostosowany do warunków pogodowych, preferowany ubiór trójwarstwowy, kurtka zimowa, przeciwdeszczowa, nakrycie głowy, rękawiczki, obuwie górskie, trekkingowe, latarka czołowa, całodzienny prowiant, wysokoenergetyczne przekąski (batony zbożowo-bakaliowe, czekolada, suszone owoce), zapas napojów (co najmniej 2l), termos z ciepłym napojem, powerbank, naładowany telefon komórkowy, worek na śmieci.

Ilość wolnych miejsc: ograniczona

Transport: samochodowy z innymi uczestnikami lub we własnym zakresie

Zapisy:

https://elektronicznezapisy.pl/event/5469/strona.html Dorota Napora, tel. 728 871 846 do 18.02.2021


Cena: wpłata do 15 lutego 50 zł/os, po tym terminie 60 zł/os. Koszty transportu - w sytuacji wyboru podróżowania z innym uczestnikiem - (rozliczany z kierowcą w dniu wyjazdu ok. 25 zł). Ewentualne wypożyczenie kijów do nordic walking 10 zł


Płatność: na konto: 84 1140 2004 0000 3102 7960 4115 (dane do przelewu: RightWay Dorota Napora, w tytule należy wpisać nazwę wyjazdu oraz imię i nazwisko uczestnika) lub gotówką podczas treningu.Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej ilości uczestników (min. 10) i/lub bardzo złych warunków atmosferycznych. W zaistniałej sytuacji Organizator zobowiązuje się do wyznaczenia dodatkowego, zastępczego terminu wyjazdu. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w treningu przez uczestnika. Pełna kwota zostanie zwrócona wyłącznie w sytuacji odwołania treningu przez Organizatora. Zapraszamy :-)


autor: RightWay Dorota Napora

foto: Dorota Napora·


bottom of page