Za nami Zimowy Rajd Nordic Walking "Siechnicka Dycha"

19 stycznia odbył się Zimowy Rajd Nordic Walking "Siechnicka Dycha" wokół Jeziora Czarna Łacha w Siechnicach. Do udziału w rajdzie zgłosiło się ponad 70 uczestników. Najliczniejszą grupę w marszu stanowiły osoby z Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestnicy mieli do pokonania 10 km trasy do i wokół Czarnej Łachy.

Po zakończeniu rejestracji uczestnicy zebrali się na terenie zielonym obok parkingu, gdzie instruktor RightWay, Dorota Napora, przeprowadziła rozgrzewkę. Następnie, po intensywnej rozgrzewce omówiono zasady bezpieczeństwa na trasie oraz program imprezy po czym wszyscy walkerzy ruszyli w kierunku wału i wejścia na trasę, gdzie udokumentowaliśmy wspólną fotografią nasz rajd.

Grupę prowadziła instruktorka i trenerka RightWay, Dorota wraz z instruktorem Moniką, na końcu grupy znajdował się instruktor Arek, których dbał o poruszanie się grupy po wynaczonej trasie rajdu.


Trasa rajdu, w początkowym odcinku, prowadziła szerokimi wałami a następnie ścieżkami leśnymi, które doprowadziły nas do rozległej polany biwakowej. Ta polana była naszą dużą salą gimnastyczną, gdzie wykonaliśmy ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz zaprezentowano i przećwiczono prawidłową technikę nordic walking.Z polany biwagowej ruszyliśmy na kolejny odcinek rajdu, wyznaczony brzegiem jeziora Czarna Łacha. Ten odcinek był wąski, błotnisty ale w pięknych okolicznościach przyrody.
Po pokonaniu trasy, wszystkie osoby zgromadziły się przy ognisku, którego ognia pilnował Adrian. To był czas na pieczenie kiełbasek i odpoczynek przy konkursach. Po posiłku rozlosowano nagrody niespodzianki.


Na zakończenie każdy z uczestników marszu otrzymał pamiątkowy medal.


Organizator rajdu, firma RightWay, składa podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym wydarzeniu i zaprasza do udziału w kolejnych.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Informujemy, iż od 1 czerwca 2021 nastąpi zmiana cen usług RightWay. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce CENNIK/CENNIK NORDIC WALKING. Nowy cennik zostanie Państwu wysłany w dniu 29.05.2021r