top of page

Zimowy RAJD NORDIC WALKING "Dycha Siechnicka" 19.01.2020

Zaktualizowano: 3 lis 2019
Wszystkich fanów nordic walking zapraszamy do udziału w Zimowym Rajdzie Nordic Walking „Dycha Siechnicka”.


Przygotowaliśmy dla Was wyjątkową trasę rekreacyjno-sportową na terenie gminy Siechnice, w terenie zielonym wokół dwóch jeziorek, trasa długości ok. 10 km

Jezioro Dziewicze - małe (800 x 60 m) jezioro w starorzeczu Oławy, położone przy żółtym szlaku pieszym z Siechnic do Kotowic, w pobliżu linii kolejowej Wrocław - Jelcz-Laskowice. Po drugiej stronie linii kolejowej położone jest Jezioro Panieńskie.

Są to jeziora o charakterze tzw. starorzeczy. Powstały one wskutek działalności rzeki Odry, w wyniku przesunięcia się jej nurtu.

Większe ze starorzeczy to Jezioro Panieńskie. Ma ono kształt rozciągniętej litery S. Długość jeziora to niecałe 2 kilometry, natomiast szerokość, to nie więcej niż sześćdziesiąt metrów. Nad Wschodnim krańcem jeziora przeprowadzony jest kilkudziesięciometrowy most kolejowy (trasa Wrocław – Jelcz Laskowice). Przez most można przejść lub przejechać rowerem, zachować należy jednak szczególną ostrożność – na trasie tej często kursują pociągi.

Drugie z kotowickich jeziorek to Jezioro Dziewicze. Ma prosty, wydłużony kształt. Jest znacznie mniejsze od swojego "sąsiada”. Jego długość to około 800 metrów, natomiast szerokość nie przekracza 60 metrów. Oba jeziora są rajem dla wędkarzy oraz wspaniałym miejscem wypoczynku i rekreacji dla osób poszukujących kontaktu z naturą.

Trzecim jeziorem jest Jezioro Kotowicko. Niewielkie jezioro położone wśród gęstego lasu, choć jednocześnie zlokalizowane w pobliżu wsi Kotowice, przyciąga swoim urokiem turystów podążających z Kotowic drogą do wieży widokowej wybudowanej w przysiółku Utrata.CEL IMPREZY Popularyzacja Nordic Walking jako dyscypliny sportu i rekreacji. Promocja walorów turystycznych rejonu Gminy Siechnice.

TERMIN IMPREZY 19 stycznia 2020 r. godz. 10.00 - 16.00

Organizator: RightWay s.c. www.rightway.com.pl, tel. 728 871 846 lub 602 689 215


W PROGRAMIE m.in.: - gry terenowe - zabawy i biesiadowania przy ognisku z pieczeniem kiełbasek (drewno, widełki do pieczenia, tacki, widelczyki, pieczywo oraz kiełbaski zapewnia organizator) - mnóstwo dobrej i aktywnej zabawy, mnóstwo pozytywnej energii, - losowanie nagród niespodzianek

Każdy Uczestnik na mecie otrzyma piękny, specjalnie zaprojektowany: "MEDAL Dychy Siechnickiej”", a przed startem: wyjątkowy identyfikator Uczestnika!

Podczas rajdu razem postawimy kolejny, zdecydowany krok naszej wielkiej SPOŁECZNOŚCI NORDIC WALKING w kierunku propagowania Rekreacji -Turystyki -Zdrowia -Integracji).


ZGŁOSZENIA Zgłoszenia należy dokonać drogą internetową poprzez wypełnienie i wysłanie FORMULARZA na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/4219/strona.html

lub e-mail/tel. kontakt z organizatorami


Opłata wpisowa Opłata wpisowa, dorośli - 40 zł Opłata wpisowa, dorośli w dniu rajdu - 50 zł

Zapisy przyjmowane są do momentu zamknięcia list lub po uzyskaniu limitu opłaconych uczestników: 100 osób


Opłata UCZESTNICTWA obejmuje program rajdu: 1. Medal okolicznościowy 2. Nagrody niespodzianki 3. Ognisko integracyjne ( drewno na ognisko, kiełbaska, talerzyki widelczyki …) 4. Opieka instruktorów


PROGRAM

10.00 Przywitanie organizacyjne ze wszystkimi 10.10 Rozgrzewka 10.30 Start na trasę 13.40 Rozciaganie 14.00 Dekoracja uczestników medalami za udział w rajdzie 14.30 Biesiadowanie przy ognisku, gry i zabawy 15.00 Losowanie nagród 16.00 Zakończenie rajdu


Sprzęt i wyposażenie uczestników: * strój sportowy odpowiedni do warunków atmosferycznych, * obuwie sportowe, * kije do Nordic Walking ( istnieje możliwość wypożyczenia kijów za 5 zł u Organizatora).


Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu marszu z powodu niewystarczającej ilości uczestników (min. 10) i/lub złych warunków pogodowych. W zaistniałej sytuacji Organizator zobowiązuje się do zwrotu opłaty uiszczonej przez uczestnika pomniejszonej o opłatę bankową w wysokości 1,50 zł. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w treningu przez uczestnika. Pełna kwota pomniejszona o opłatę bankową zostanie zwrócona wyłącznie w sytuacji odwołania treningu przez Organizatora.


Konto / dane Organizatora: RightWay s.c. NUMER KONTA BANKOWEGO: mBank 22 1140 2004 0000 3702 7857 4797


Więcej szczegółów (miejsce zbiórki i dokładna trasa rajdu) już wkrótce.

bottom of page